Lasiet Nikolaja Ļevikina rakstu par Latvijas boulingu. Neaizmirstiet atstāt savu komentāru. Tas mums ir svarīgs!
Прочитайте статью Николая Левикина о латвийском боулинге. Не забудьте оставить свой комментарий. Это важно для нас!

autors: Nikolajs Ļevikins

KAS TĀLĀK?/ЧТО ДАЛЬШЕ?

Atzīstos, šo sezonu es gaidīju ar īpašu satraukumu sirdī. Tas solīja kļūt ārkārtīgi piesātināts un trakoti interesants. Iespaidīgs Starptautisko sacensību daudzums, kur piedalījās arī mūsu sportisti. Spriediet paši – Eiropas čempionu kauss, AMF pasaules kauss, vīriešu Pasaules čempionāts, vīriešu Eiropas čempionāts, pirmais Pasaules Jauniešu Čempionāts U – 19 un protams ka Jauniešu Eiropas čempionāts, kam bija jānotiek Rīgā. Papildus starptautiskajiem čempionātiem arī iekšējais turnīru kalendārs.

Pagāja pirmie 4 sezonas mēneši un optimistiskās gaidas nomainīja vilšanās un piesardzīgums. Stāstīšu pēc kārtas. Pirmo reizi netika veikta atlase uz AMF pasaules kausu. Taisnīguma dēļ jāatzīmē, ka mūsu (LBF) vainas te nav. AMF reģionālās vadības nosacījumi un prasības attiecībā uz turnīra rīkošanu bija, maigi izsakoties, neadekvātas. Tā vai citādi, bet pirmo reizi pēc daudziem gadiem, šis turnīrs nenotika. Tomēr Pasaules Kausā Latviju pārstāvēja Diāna Zavjalova, kura nostartēja ļoti cienīgi, ieņemot 7. vietu 68 dalībnieču starpā. Pirms tam, oktobrī, Eiropas čempionu Kausā Latviju tradicionāli pārstāvēja divi dalībnieki (Latvijas čempionāta uzvarētāji) – Daniels Vēzis un Veronika Hudjakova. Par gaismas staru kļuva mūsu vīriešu izlases priekšnesums Pasaules Čempionātā Honkongā.

Visas mūsu boulinga vēstures laikā tā bija tikai trešā mūsu izlases dalība PČ. Pēdējo reizi Latvijas vīriešu izlase piedalījās PČ 15 (!) gadus atpakaļ, 2003.gadā. Iepriecināja arī tas, ka mūsu izlase brauca pilnā sastāvā un cīnījās visās nominācijās. Rezultātiem šoreiz nebija noteicošā loma. Bet priekšā vēl ir Eiropas vīriešu čempionāts. Un šeit ir cerība, ka pie noteiktiem nosacījumiem, mēs varam ne tikai aizbraukt uz Minheni uz EČ, bet arī pacīnīties tur par augstām vietām.

It kā nav par ko satraukties.

Bija nelielas problēmas ar iekšējo kalendāru. Pirmajos četros mēnešos ir sarīkots tikai viens reitinga turnīrs. Parasti uz gada beigām notiek trīs posmi. Tiesa tam bija objektīvi cēloņi – nebija vietas, kur aizvadīt šos reitinga turnīrus. Galvenā spēļu slodze tika pārnesta uz otro sezonas pusi. 

Latvijas Jaunatnes čempionāts vienkārši netika rīkots …

Tas vēl nav viss. Apstulbinošais jaunums par jaunatnes EČ pārnešanu no Rīgas uz Vīni bija šoks, kas nav pazudis vēl līdz šim. Uzreiz teikšu, es paužu savu personīgo viedokli un dalos ar savām personīgajām izjūtām.

Neiedziļinoties sīkumos un nediskutējot par cēloņiem un šī drausmīgā ETBF lēmuma sekām (kaut arī šeit ir par ko parunāt), man personiski – tā ir vislielākā vilšanās boulingā par visiem laikiem un mūsu boulinga vispazemojošākā sakāve visā tā vēsturē. Šis čempionāts, tieši šajā laikā, bija vajadzīgs mums kā nevienam citam. Bet pats galvenais – Latvija šo čempionātu bija pelnījusi.

Bet no otras puses, kas pagājis, pagājis. Netīsim jau filmu atpakaļ. Lai cik gauži un sāpīgi nebūtu, dzīve turpinās. Lai tā mums kalpo kā ļoti sāpīga mācība un pieredze nākotnei. Balstīsimies nevis uz to, kas varētu būt, bet uz to, kas ir realitātē. Pašu galveno šī raksta jautājumu es uzrakstīju virsrakstā – KAS TĀLĀK ??? Paskatieties, vēl pavisam nesen par mūsu Federācijas pamatmērķi tika deklarēti bērnu-jaunatnes boulinga attīstība un atbalsts. Un tas ir pareizi.

Ar trūcīgu budžetu nav jēgas izmētāt esošos centus dažādos virzienos. Bet kas mums ir šodien? Eiropas Jaunatnes čempionātu mums vienkārši nozaga (autora personīgais viedoklis). Latvijas Jaunatnes čempionātu mēs nerīkojām paši, kaut arī tam neviens no ārpuses netraucēja.

Man liekas ir ko apspriest arī par iekšējām problēmām. Tās, neapšaubāmi, pastāv. Un pēdējā laikā situācija ir mainījusies ne uz to labāko pusi. Es aicinu padiskutēt par šiem tematiem. Nemeklēt vainīgo vienos vai otros notikumos, nenorādīt uz kļūdām, nefantazēt par nepiepildāmiem sapņiem, bet vienkārši apspriest, kas mums ir jādara tālāk, balstoties uz to, kas mums ir šodien. Šim mērķim es apzīmēšu izejas pozīciju. Tas ir, nolikšu uz diviem nosacītiem svaru kausiem pozitīvās komponentes un negatīvās. Apspriedīsim, kur ar šo bagāžu mums iet un kas no visa tā var sanākt.

Sāksim ar negatīvajiem momentiem:

1) Celiņu skaita samazināšanās Latvijā. Tendence vienkārši baida. Ja runājam par sportu tīrā veidā, tad realitātē mums ir palikuši tikai 12 celiņi Bowlero centrā. Te ir arī Latvijas vienīgais Pro Shop. Pat bail iedomāties, kas būs, ja te mainīsies attieksme pret sporta boulingu.

2) Nav naudas. Tas ir, vispār nav. Federācija grimst nabadzībā.

3) Viss sporta boulings ir koncentrēts tikai Rīgā. Reģioni nav aptverti vispār.

4) Mūsu boulings ir ieslēgts iekšpus sevis. Vārāmies “savā sulā”. Iekšējās sacensības zaudē savu vērtību. Turklāt, gan pa labi, gan pa kreisi “izstieptas rokas” attālumā ir kaimiņi, kas diezgan aktīvi spēlē boulingu.

Un, lūk, kas mums ir pozitīvs:

1) Pirmkārt, tie ir mūsu spēlētāji. Neskatoties ne uz ko, viņi ir gatavi tērēt savu naudu, lai pārstāvētu Latviju starptautiskajā arēnā, viņi atrod iespēju trenēties un viņiem ir vēlme augt.

2) Jaunatne. Mums ir divas junioru grupas. Nemaz nav tik daudz. Bet dažus gadus atpakaļ to nebija vispār. Bija nopietns plīsums, praktiski bezdibenis, pēc mūsu “zelta” paaudzes (Zavjalova, Ļevikins, Tkačenko, Vēzis, Vārava, Veidulis, Juberts) pārejas uz pieaugušo boulingu. Pašlaik šis plīsums, ja nav likvidēts, tad ievērojami samazināts. Tie bērni, kuri pašlaik nodarbojas ar boulingu ir mūsu galvenais nākotnes resurss. Mūsu uzdevums ir darīt visu, lai šiem bērniem nepazustu vēlme nodarboties ar boulingu.

3) Entuziasti. Paldies Dievam, ka tādi cilvēki ir mūsu boulingā. Tie nes uz sevis visu organizatorisko slodzi, tērējot tam savu personīgo laiku. Organizē sacensības, ņemas ar bērniem, rada informatīvo lauku un tā tālāk.

Un zināt, es personīgi nevaru viennozīmīgi apgalvot, ka mūsu boulinga negatīvie faktori ievērojami pārsniedz pozitīvos. Jebkurā gadījumā, mūsu bagāža šodien ir tāda, kāda tā ir. Un balstoties uz to,  padomāsim kā mums dzīvot tālāk. Kas mums ir jāizdara, lai vismaz, izdzīvotu.

Gribu vēl pievērst uzmanību tam, ka mums tāpat ir atgriezeniskās saiknes problēma. Vienmēr ļoti ierobežots cilvēku skaits piedalās diskusijās. Tas ir dīvaini. Kad mēs komunicējam savā starpā, parasti ir jūtama spēlētāju ieinteresētība par visdažādākajiem tematiem. Tiek izteikts daudz dažādu uzskatu. Tiešām nav vienaldzības. Bet līdzko viens vai otrs temats iziet publiskā izplatījumā, diskusijā paliek 5-6 “pastāvīgie klienti”.  Neslēpšu, gribētos lielāku aktivitāti.

 

Piedāvājumi.

 

Ļoti ceru uz to, ka sāksies diskusija par rakstā minētajiem tematiem. Tāpēc uzreiz gribu izvirzīt savus piedāvājumus.

1) Mums ir jāsapurina iekšējais kalendārs. Man šķiet, ka mums ir pārāk daudz atšķirīgas līgas. Daudzi spēlētāji raujas starp visām līgām. Spēļu grafiks ir pārslogots. Turklāt, būsim atklāti, šo turnīru sporta vērtība, teiksim tā, nav augsta. Spēlētāji pāriet no vienas līgas uz citu un mums nepaliek nedz laika, nedz vietas cita formāta turnīriem. Laikam ir jēga padomāt par visu apvienošanu vienā līgā.

Šī ideja nav jauna. Tāds uzskats ir ticis izteikts vairakkārt. Viss apstājas šo līgu tā saucamajā komerciālajā komponentē. Katram organizatoram no tā ir savs “eiro”. Tas tā, bet ticiet, tā nav tā nauda, kas izbūvē nepārvaramas barjeras. Tas pavisam nav bizness, bet tīrs altruisms. Es nebūt ne pirmo gadu nodarbojos ar līgas organizāciju un atbildīgi paziņoju, ka finansiālā komponente pat tuvu neatbilst tai atdevei un tam laikam, kas tiek pievērsti šo sacensību organizācijai.

Turklāt, vismaz mums LABA, šīs naudas lielākā daļa aiziet uz LABA Juniors atbalstu un organizatoriskajiem izdevumiem. Esmu pārliecināts, ka vienmēr pastāv varianti, var atrast risinājumu, lai vilki būtu paēduši un aitas būtu veselas. Tas ir, neviens nepaliktu bešā. Turklāt mēs atslogosim kalendāru un varēsim organizēt ne tikai līgas, bet arī citus interesantus turnīrus. Varēsim dažādot mūsējo kalendāru. Ir vienkārši jāsēžas un jāvienojas.

2) Daudzējādā ziņā, kā man šķiet, kalendāra pārkraušanas ar liela skaita līgām dēļ, nav ieaudzies tāds turnīrs kā LKČ (Latvijas Komandu Čempionāts). Tāpat bija domas kaut ko sarīkot ar kaimiņiem no Lietuvas un Igaunijas. Šeit viss apstājies pie finansēm, konkrēti – balvu fonda. Tas ir, bija nepieciešams stimuls, lai iesaistītu dalībniekus šajā projektā.

Kāpēc es apvienoju šos divus jautājumus vienā? Kāpēc mums nepamēģināt sākt ar mazumiņu? Piemēram, izziņot atvērto Latvijas Čempionātu komandu starpā.

Sākumā pietiks ar 8-10 komandām, no kurām puse būtu no Latvijas, pārējas vietas piešķirtu komandām no Lietuvas un Igaunijas. Turklāt, komandas no Lietuvas un Igaunijas tāpat saņem atvērtā Latvijas Čempionāta uzvarētāja titulu uzvaras gadījumā. Man liekas, ka pats tituls (godalgu fonda neesamības gadījumā) jau ir iemesls, lai piedalītos.

Mūsu kaimiņi, kā man šķiet, arī negrib visu laiku “vārīties savā sulā” un grib kaut ko jaunu. Man šķiet tas nav visai normāli, ka trīs mazas kaimiņzemes ar ierobežotu spēlētāju skaitu un interesantu turnīru deficītu, līdz šim nav atradušas sadarbības ceļus.

Ja turnīrs izdosies, tad perspektīvā tas varētu transformēties Baltijas valstu čempionātā.

3) Padarīt LBT turnīrus atvērtus (tāda pieredze jau bija), pieaicināt dalībai kaimiņus no Lietuvas un Igaunijas. Un vispār, visus gribētājus.

4) Rīkot ne mazāk kā divus (bet labāk trīs) LBT posmus ārpus Rīgas robežām.

5) Nepieciešams atgriezt Rīgā starptautisko turnīru (Riga Christmas Open analogs).

6) Federācija, kā mēs zinām, nav bagāta. Tāpēc piedāvāju visu brīvo naudu novirzīt tikai uz bērnu-jaunatnes boulinga atbalstu. Plus ir jārada papildu fonds LBF. Šajā fondā varētu ziedot spēlētāji tieši mūsu jaunatnes atbalstam. Nav svarīgi cik – 1, 2, 5 vai 10 eiro. Galu galā, atlikumu no alus neatstāj uz galda, bet iemet krājkasītē…

Vislabāk to darīt sacensību laikā. Nevajag kautrēties atgādināt spēlētājiem, ka viņi var, pēc vēlēšanās, protams, atstāt kādu centu “jaunatnes krājkasītē”. Var tāpat izveidot “piespiedu-brīvprātīgās” iemaksas uz oficiālajām sacensībām – pievienot 1-2 eiro iemaksai LBT un ieskaitīt šo naudu jaunatnes fondā.

Iespējams arī bez iemaksu palielināšanas eiro atdot. Šķiet sīkums, bet tas nav tā. Gada laikā var savākt summu, kas, piemēram, palīdzēs ievērojami samazināt finansiālo slodzi, ko nes vecāki, sūtot bērnus uz Eiropas Čempionātu, piemēram. Viņiem nākas apmaksāt ne tikai savus bērnus, bet arī trenerus.

Nu lūk, it kā viss, ar ko es gribēju padalīties. Ceru uz Jūsu atsauksmēm.

Признаюсь, этот сезон я ожидал с особым трепетом. Он обещал стать крайне насыщенным и безумно интересным. Один только перечень международных стартов с участием наших игроков впечатлял. Судите сами – Кубок европейских чемпионов, Кубок мира АМФ, мужской чемпионат мира и мужской чемпионат Европы, первый молодёжный чемпионат мира U-19, и, конечно же, молодёжный чемпионат Европы, который должен был состояться в Риге. Плюс внутренний календарь.

      И вот, прошли первые 4 месяца сезона и радужные и оптимистичные ожидания сменились разочарованием и настороженностью. Давайте по порядку. Начали мы с того, что впервые не был проведён отбор на кубок мира АМФ. Справедливости ради следует отметить, что нашей (ЛБФ) вины здесь нет. Требования и условия регионального руководства AMF по проведению отборочного турнира были, мягко говоря, неадекватными. Так или иначе, но впервые за многие годы, этот турнир не состоялся. Тем не менее, на Кубке мира Латвия была представлена Дианой Завьяловой, которая выступила очень достойно, заняв 7 место среди 68-ми участниц. До этого, в октябре, Латвия традиционно была представлена двумя участниками на Кубке европейских чемпионов – Даниэлс Везис и Вероника Худякова.

      Лучом света стало выступление нашей мужской сборной на чемпионате мира в Гонконге. Речь совсем не о результатах. За всю историю нашего боулинга, это было всего третье участие нашей сборной на ЧМ. Последний раз мужская сборная Латвии принимала участие в ЧМ 15 (!) лет назад, в 2003 году. Порадовало и то, что наша сборная поехала в полном составе и боролась во всех номинациях. А впереди ещё мужской чемпионат Европы. И тут есть надежда, что при определённых условиях, мы можем не только поехать в Мюнхен на ЧЕ, но и побороться там за высокие места.  

      Вроде бы нечему расстраиваться. Ну, немного хромал внутренний календарь. За первые четыре месяца проведён только один рейтинговый турнир. Обычно к концу года проходит уже три этапа. Правда, этому были объективные причины – отсутствие площадок, готовых в это время принять рейтинговые турниры. Поэтому изначально в календаре обозначился перекос – основная игровая нагрузка была перенесена на вторую половину сезона.  А вот молодёжный чемпионат Латвии просто не был проведён…

И всё бы может ничего, если бы не ошеломляющая новость о переносе молодёжного ЧЕ из Риги в Вену. Это был шок, который не прошёл до сих пор. Сразу оговорюсь, я выражаю своё личное мнение и делюсь своими личными ощущениями. Не вдаваясь в подробности и не вступая в дискуссию о причинах и последствиях этого ужасного решения ETBF (хотя тут есть о чём поговорить), для меня лично – это самое большое разочарование в боулинге за всё время и самое унизительное поражение нашего боулинга за всю историю. Этот чемпионат, именно в это время, был нужен нам как никому другому. А главное – Латвия этот чемпионат заслуживала.

      Ну а с другой стороны, что случилось, то случилось. Плёнку назад уже не отмотать. Как бы горько и больно не было, жизнь продолжается. Пусть это будет для нас, хотя и очень болезненным, уроком и опытом на будущее. Давайте исходить не из того что могло бы быть ЕСЛИ БЫ…, а из того, что имеем в реальности. Самый главный вопрос ради чего эта статья, я вынес в заголовок – ЧТО ДАЛЬШЕ ???

      Смотрите, ещё совсем недавно основной целью нашей Федерации была продекларирована поддержка и развитие детско-юношеского боулинга. И это правильно. При нищенском бюджете, нет смысла распылять имеющиеся копейки на разные направления. Но что мы имеем сегодня? Молодёжный чемпионат Европы у нас нагло украли (личное мнение автора). Молодёжный чемпионат Латвии не провели сами, хотя этому никто извне не мешал…

Есть, как мне кажется, что обсудить и по внутренним проблемам. Они, безусловно, существуют. И в последнее время ситуация изменилась не в лучшую сторону.

      Я приглашаю подискутировать на эти темы. Не искать виноватых в тех или иных событиях, не указывать на ошибки и просчёты, не фантазировать о несбыточных мечтах, а просто обсудить, что нам надо делать дальше, исходя из того, что мы имеем сегодня. Для этого я обозначу исходную позицию. То есть, поставлю на условные две чаши весов негативные и позитивные составляющие. И давайте порассуждаем, куда с этим багажом нам идти и что из всего  этого может получиться.

Начнём с негативных моментов:

1) Уменьшение в Латвии числа дорожек. Тенденция просто пугающая. Если же говорить о спорте в чистом виде, то в реальности у нас осталось только 12 дорожек в Bowlero. Здесь же и единственный в Латвии Pro Shop. Даже страшно представить, что будет, если здесь изменится отношение к спортивному боулингу.  

2) Нет денег. То есть, вообще нет. Федерация нищая.

3) Весь спортивный боулинг сосредоточен исключительно в Риге. Регионы не охвачены вообще.

4) Наш боулинг сильно замкнут внутри себя. Варимся в “собственном соку”. Внутренние соревнования теряют свою ценность. При этом, и справа и слева, на расстоянии “вытянутой руки”,  есть соседи, довольно активно играющие в боулинг.

А вот что у нас в позитиве:

1) В первую очередь, это наши игроки. Несмотря ни на что, готовые тратить свои деньги, что бы представлять Латвию на международной арене. Которые находят возможность тренироваться и у которых есть желание расти.

2) Молодёжь. У нас есть две юниорские группы. Ребят не так много. Но несколько лет назад их не было вообще. Был серьёзный разрыв, практически пропасть, после перехода во взрослый боулинг нашего “золотого” поколения (Завьялова, Левикин, Ткаченко, Везис, Варава, Вейдулис, Юбертс…). Сейчас этот разрыв если не ликвидирован, то значительно сокращён. И те детишки, которые сейчас занимаются боулингом – наш главный ресурс на будущее. Наша задача сделать всё, что бы у этих детей не пропало желание заниматься боулингом.

3) Энтузиасты. Слава Богу, что такие люди есть в нашем боулинге. Которые несут на себе всю организационную нагрузку, тратя на это своё личное время. Организовывают соревнования, возятся с детишками, создают информационное поле и т.д.

      И знаете, лично я не стал бы однозначно утверждать, что негативные факторы нашего боулинга, значительно перевешивают позитивные. В любом случае, наш багаж сегодня такой, какой он есть. Давайте, исходя из этого,  подумаем как нам жить дальше. Что нам надо сделать, что бы, как минимум, не загнуться.

      Хочу ещё обратить внимание на то, что у нас так же есть проблема обратной связи. Всегда очень ограниченное число людей принимает участие в дискуссиях. Это странно. Потому-что, когда мы общаемся между собой, обычно чувствуется заинтересованность игроков по самым разным темам. Высказывается много разных мнений. И уж точно нет безразличия. Но как только та или иная тема выходит в публичное пространство, в дискуссии остаётся 5-6 “постоянных клиентов”.  Не скрою, хотелось бы большей активности.

 

Предложения.

 

Очень надеюсь на то, что завяжется дискуссия по обозначенным в статье темам. Поэтому сразу хочу сделать свои предложения.

1) Нам необходимо встряхнуть внутренний календарь. Мне кажется, что у нас слишком много различных лиг. Многие игроки разрываются между всеми лигами. Игровой график перегружен. При этом, будем откровенны, спортивная ценность этих турниров, скажем так, невысока. Игроки прыгают с одной лиги на другую и у нас не остаётся ни время,  ни  места для турниров другого формата. Наверное, есть смысл подумать об объединении всех в одну лигу. Эта идея не нова. Такое мнение высказывалось неоднократно. Всё упиралось в так называемую коммерческую составляющую этих лиг. А именно, каждый организатор имеет с этого свою “копеечку”. Это так. Но поверьте, это не те деньги, которые выстраивают непреодолимые барьеры. Это совсем не бизнес, а чистой воды альтруизм. Я не первый год занимаюсь организацией лиги и ответственно заявляю, что финансовая составляющая даже близко не соответствует той отдаче и тому времени, которые уделяются на организацию этих соревнований. При этом, по крайней мере у нас в LABA, большая часть этих денег идет на поддержку детской группы LABA Juniors и организационные расходы. Уверен, всегда есть варианты, когда можно найти решение, что бы и волки были сыты и овцы целы. То есть, никто не остался бы в накладе. При этом мы разгрузим календарь и сможем организовывать не только лиги, но и другие интересные турниры. Сможем разнообразить наш календарь. Надо просто сесть и договориться.

2) Во многом, как мне кажется, по причине перегрузки календаря многочисленными лигами, не прижился такой турнир как LKČ (Latvijas Komandu Čempionats). Также были мысли что-то “замутить” с соседями из Литвы и Эстонии. Но тут всё упиралось в финансы. Конкретно – в призовой фонд. То есть, был необходим стимул для вовлечения участников в этот проект.

По какой причине я объединил два этих вопроса в один? А почему бы нам не попробовать начать с малого? Например, объявить открытый Чемпионат Латвии среди команд. Для начала достаточно 8-10 команд, из которых половина латвийских, остальные места предоставить для команд из Литвы и Эстонии. При этом, команды из Литвы и Эстонии также получают титул победителя открытого Чемпионата Латвии, в случае победы. Мне кажется, сам титул (в отсутствии призового фонда) – уже повод для участия. А потом, наши соседи, как мне кажется, тоже не хотят всё время “вариться в собственном соку” и хотят чего-то нового. Я думаю, это не совсем нормально, что три маленькие соседние страны, с ограниченным числом игроков и дефицитом интересных турниров, до сих пор не нашли путей к сотрудничеству.

Если турнир получится, то в перспективе он мог бы трансформироваться в чемпионат Балтийских стран.

3) Сделать турниры LBT также открытыми (такой опыт уже был), чтобы приглашать для участия в этих соревнованиях соседей из Литвы и Эстонии. Да и вообще, всех желающих.

4) Проводить не менее двух (а лучше трёх) этапов LBT за пределами Риги.

5) Необходимо вернуть в Ригу международный турнир (аналог Riga Christmas Open).

6) Федерация, как мы знаем, не богата. Поэтому, предлагаю все свободные деньги направлять только на поддержку детско-юношеского боулинга. Плюс надо создать дополнительный фонд при LBF. В этот фонд могли бы жертвовать игроки для поддержки нашей молодёжи. Не важно сколько – 1, 2, 5 или 10 евро. В конце концов, сдачу от пива не оставь на столе, а брось в копилочку… Лучшее всего это делать во время соревнований. Надо не стесняться напоминать игрокам, что они могут, по желанию конечно же, бросить копеечку в “молодёжную копилку”. Можно так же  сделать “принудительно-добровольный” взнос на официальных соревнованиях – добавить 1-2 евро к взносу на LBT и отчислять эти деньги в фонд молодёжки. Возможно, и без увеличения взноса можно еврик отдавать. Кажется ерунда, но это не так. За год можно собрать сумму, которая, например, поможет значительно уменьшить финансовую нагрузку на родителей, при отправке детей на Чемпионат Европы, к примеру. Ведь им приходится оплачивать не только своих детей, но и тренеров.

Ну вот, как бы всё, чем я хотел поделиться. Надеюсь на ваши отзывы.

Ja Jūs izlasījāt šo rakstu un Jums nav vienaldzīgs Latvijas boulings, lūdzu atstājiet savu komentāru. Jūsu komentārs un viedoklis ir ļoti svarīgs!
Если вы прочитали статью и вам не безразлично то, что происходит в латвийском боулинге, оставьте пожалуйста свой комментарий. 
Ваше мнение и ваши предложения имеет значение!
 
 ATSTĀT KOMENTĀRU/ ОСТАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ varat šeit apakšā vai doties uz šo sadaļu un izdarīt to tur: 

>>>Diskusija par rakstu<<<

Share This

Share This

Share this post with your friends!