Mums 10 gadi! info@vissparboulingu.lv

Katras nedēļas ceturtdienā atcerēsimies notikumus no pagātnes, jo kas gan par nākotni nezinot pagātni? Apskatīsim nozīmīgu Starptautisku turnīru un čempionātu norisi, kur dalību ņēmuši arī mūsu spēlētāji. Kamēr mums ir oktobris, meklēsim notikumus tieši no oktobra mēneša. Novembrī meklēsim mūsu startus novembra mēnesī.

Iepriekšējā reizē mēs aizsākām runāt par Eiropas Čempionu Kausu. Aprakstījam čempionāta pirmsākumus, mūsu spēlētāju sasniegumus, paspējām noskaidrot, ka vispozitīvākais sniegumus mūsu sportistiem bijis 2009. un 2010. gadā. Ar to tad arī turpināsim …

Ir 2009. gads un mēs dodamies uz Grieķijas pilsētu Hanija (Chania). Hanija ir otra lielākā pilsēta Krētā, Hanijas reģionālās vienības administratīvais centrs. Tā atrodas salas ziemeļkrastā, apmēram 70 km attālumā uz rietumiem no Retimno un 145 km uz rietumiem no Iraklijas, kā arī 40 km attālumā no salas rietumu krasta līnijas.

Hanija (Chania)

 

Latviju pārstāvēt čempionātā ir ieradušies abi mūsu Latvijas čempioni: Artūrs Ļevikins un Elizabete Gorina (Vārava).

 

Komandas treneris: Sid Allen no Kanādas.

Intervija ar Sidu Allenu (krievu valodā):

Intervija ar Sidu Allenu


Kā mēs iepriekšejā reizē uzzinājām, tad sākot no 2012 gada līdz 2015 gadam kvalifikācijā tika izspēlētas 24 individuālās spēles (8 spēles uz īsās eļas, 8 spēles uz garās eļļas un 8 spēles uz kombinētās), izslēgšanas spēlēm kvalificējās labākie 8 vietu īpašnieki/ces pēc visām 24 izspēlētām spēlēm. 2009. gada čempionātā piedalījās 37 meitenes un 36 puiši. Abi dzimumi bija sadalīti 2 grupās. Elizabete sāka spēles B grupā un uz īsās eļļas programmas pēc izspēlētajām 8 spēlēm ierindojās 13 vietā savā grupā. Atlikušajās 16 spēlēs diemžēl neizdevās uzlabot rezultātu un beigās 21 vieta kopvērtējumā.


Artūram kvalifikācijas pirmās 8 spēles uz īsās eļļas padevās gana veiksmīgas un 2 vieta savā grupā, atpaliekot par 41 ķegli no savas grupas līdera (summa: 1941). Nākamās 8 spēles uz garās eļļas izvērtās mazāk veiksmīgas un tikai 13 vieta savā grupā ar ķegļu summu – 1608. Uz kombinētās eļļas Artūŗam 6 vieta un kopvērtējumā arī 6 vieta, un vieta izslēgšanas spēlēs, kur jāspēlē pret 3 vietas ieguvēju Lluis Monfort. Kvalifikācijas uzvarētājs – Martin Larsen no Zviedrijas. Jā, jā, tas pats Martins Larsens – profesionāls boulinga spēlētājs, PBA, WBT un EBT tūru dalībnieks. 


Izslēgšanas spēles Artūram iesākās veksmīgi un uzvara divās no trijām spēlēm. Artūra rezultāts: 231 – 196 – 247. 

ECC 2009 Final Step 1

Otrajā kārtā Artūram spēle ar vācieti Michael Kramer. Pirmā spēle izdevās veiksmīga un uzvara ar 169:141, diemžēl otrajā un izšķirošajā trešajā spēlē Artūram zaudējums un čempionāts noslēgts dalītajā trešajā vietā. Par čempionata uzvarētāju kļuva mājinieks, grieķis, Stathatos Giannis, kurš finālā uzvarēja vācieti Michael Kramer 168:199; 221:194 un 247:205.

 ECC 2009

ECC 2009 A.Ļevikins

Pametam Grieķiju un pārceļamies uz 2010 gadu –  Ankaru, Turciju. Ankara ir Turcijas galvaspilsēta. Par Turcijas galvaspilsētu Ankara kļuva 1923. gada 13. oktobrī, kad tā tika pārcelta no Stambulas.

Ir 25. oktobris un Turcijā ierodas arī abi mūsu Latvijas čempioni Artūrs Ļevikins un Marija Tkačenko (Ļevikina). Iepriekšējā gadā Artūram izdevās izcīnīt medaļu, tāpēc ambīcijas abiem mūsu sportistiem bija gana lielas. 

Marija Ļevikina

Marija Tkačenko (Ļevikina)

Artūrs Ļevikins

Artūrs Ļevikins

Tāpat kā iepriekšējā gadā, arī 2010 gadā kvalifikācijas kārtā tika izspēlētas 24 individuālas spēles un izslēgšanas spēlēm kvalificējās labākie 8 summas rezultāta īpašnieki un īpasnieces. Čempionātā piedalījās 35 meitenes un 39 puiši.

Marijai pirmās 8 spēles uz īsās eļļas nepadevās īpaši veiksmīgas un tikai 14 vieta, vidējais: 185.25. Nakamajās 8 spēlēs 12 vieta un vidējais jau 198.57. Pēdējā diena tika gaidīta ar satraukumu un nepacietību. Tieši šīs 8 spēles arī izrādījās nozīmīgākās un deva Marijai ceļazīmi uz izslēgšanas spēlēm. Spriediet paši – 4. vieta un vidējais: 203.88. Kopvertējumā 5 vieta un vieta izslēgšanas spēlēs, kur jāspēlē ar 4 vietas īpašnieci no Skotijas – Laura Rhoney. Skotiete kvalifikācijā Mariju apsteidza tikai par 19 ķegļiem.

Artūram šis čempionāta sākums padevās vēl veiksmīgāks kā iepriekšējā gadā, pēc pirmās dienas 8 spēlēm Artūram 3 vieta un vidējais: 220.63, kā arī labākais 1 spēles rezultāts starp visiem spēlētajiem – 269. Otrajā dienā Artūram neliels kritums, vidējais: 205.13 un 8 vieta. Trešajā dienā viss padevās ļoti veiksmīgi un labākais dienas rezultāts starp visiem spēlētājiem. Artūram vidējais: 224.25 un kopvērtējumā 1 vieta. Kā vēlāk izrādījās, tad šī 1 vieta bija ne pavisam veiksmīga.

 

Klāt ir izslēgšanas spēles un tās mums iesākās ar mainīgām sekmēm. Marijai pirmā kārta padevās salīdzinoši viegla, uzvara abās partijās mazrezultatīvā spēlē: 199:161 un 181:140. Artūram diemžēl pirmā izrādījās arī pēdējā kārta šajā čempionātā. Vēl sāpīgāk tas, ka pēc uzvarētas pirmās partijas 235:204, otrajā partijā zaudējums ar 2 ķegļiem 220:222. Šis arī bija izškirošais brīdis spēlē, jo Artūrs vairs nespēja saņemties uz 3 partiju un pārliecinošs zaudējums ar rezultātu 177:230. Diemžēl Artūram čempionāts beidzies.

Marija pārvarējusi 1 kārtu arī pusfinālā uzveica savu pretinieci (kvalifikācijas kārtas uzvarētāju). Fināls klāt, kā gaja Marijai? Skatāmies:

 


ECC 2010 Finals

Marija finālā piekāpjas somietei un izcīna līdz šim augstāko vietu Latvijas boulingam Eiropas čempionu kausā. Apsveicam un ceram, ka sudrabs nav mūsu “griesti”!

ECC 2010 medaļnieki

Ar šo esam noslēguši mūsu Eiropas čempionu kausa apskati un uz pozitīvas nots varam iesoļot novembra mēnesī.


Klāt ir novembris un to mēs sāksim ar Starptautiska čempionāta apskati, tas norisinās jau no 1965 gada un par pirmo tās uzvarētaju kļuva Somijas boulinga spēlētājs. Čempionāts tiek spēlēts katru gadu. Kopējais 300 spēļu skaits čempionātā: 65. Pirmo perfekto spēli (300) uzmeta 1994. gadā. Paeng Nepomuceno ir spēlētājs, kurš ir visvairāk reizes uzvarējis čempionātā. Viņš čempionātā ir piedalījies 16 reizes. Irma Urrea no Meksikas ir pirmā sieviete, kura uzvarēja čempionātā, tas notika 1972 gadā Hamburgā, Vācijā. Vai Jūs zināt par kuru čempionātu mēs runājam?

Varam pačukstēt priekšā, ka Latvija šajā čempionātā piedalās kopš 1999. gada. 

Mūsu jautājumi:

  1. Kā sauc šo čempionātu?;
  2. Kurā valstī un cik dalībnieki piedalījās 1 čempionātā?;
  3. Cik reizes ir piedalījušies un kāds ir bijis augstakais Latvijas sportistu rezultāts šajā čempionātā?;
  4. Kurā gadā Artūrs Ļevikins ieguva balvu par labāko 1 spēles rezultātu čempionātā un kāds tas bija?
Share This

Share This

Share this post with your friends!